Probio Profesjonalne Żywienie

Toxinsorb – lekarstwo na kłopoty stada

Toxinsorb od ProBio Profesjonalne Żywienie

Decydując się na profesjonalne i odpowiedzialne żywienie zwierząt, należy rozważyć wszelkie dostępne na rynku możliwości. Dobra pasza to podstawa.  Powinna ona zawierać́ odpowiednią koncentrację białka, witamin, minerałów i nienasyconych kwasów tłuszczowych. Dobór odpowiedniego produktu ma ogromne znaczenie nie tylko dla zwierząt bezpośrednio nim karmionych, ale także dla ich przyszłego potomstwa. Jednakże, by osiągnąć jak najlepsze rezultaty w paszy powinny znaleźć się detoksykanty. Szczególnie ważna jest ich obecność przy żywieniu zwierząt rozpłodowych.  

Mykotoksyny to wysoce trujące związki pochodne od czterech głównych rodzajów grzybów: Aspergillus, Penicillium, Fusarium i Alternaria. Sama nazwa wywodzi się z greckiego oraz łaciny – gr. „mycos” – grzyb, łac. „toxicum” – trucizna. Ich obecność może powodować liczne zatrucia i wady w funkcjonowaniu układu trawiennego, a w skrajnych przypadkach może doprowadzić do śmierci. Ze względu na ich liczne i możliwe występowanie w niemalże wszystkich komponentach paszowych są one niezwykle niebezpieczne, a ich regularne wykrywanie znacznie utrudnione. Dlatego też kluczowe jest stosowanie odpowiednich środków wiążących, które uniemożliwiających ich wchłanianie i kumulowanie się w organizmie. 

Wybierając najlepszy detoksykant warto wybrać produkt który gwarantuje także dodatkowe korzyści. Poza składnikami wiążącymi mykotoksyny ProBio Profesjonalne Żywienie oferuje produkt wspomagający prawidłowe działanie wątroby. 

Toxinsorb to doskonałej jakości preparat, gwarantujący działanie detoksykacyjne, a także ochronne i prozdrowotne. Dzięki wyizolowaniu ścian komórkowych drożdży i montmorylonitów, tworzy on formę bentonitu. Konstrukcja ta oferuje najlepszą ochronę przed różnymi formami mykotoksyn oraz zapewnia wysoką zdrowotność i bezpieczeństwo żywienia. Zawarte w preparacie taniny z kasztanowca wykazują działanie ściągające oraz uszczelniające naczynia krwionośne, tym samym zmniejszając ryzyko występowania zaburzeń układu trawiennego. Istotnym komponentem są także drożdże ograniczające przepływ toksyn do organizmu i stabilizujące pracę przewodu pokarmowego. Dzięki doskonałemu zbilansowaniu składników, preparat nie wpływa na zdolność organizmu do wchłaniania witamin.

Odpowiedni detoksykant, taki jak Toxinsorb, to nie tylko inwestycja w bezpieczeństwo i jakość żywienia zwierząt, ale także opłacalność chowu. Optymalnie dobrana pasza zawierająca preparaty detoksykujące zwiększa szansę nowonarodzonych zwierząt na przeżycie i zdrowy rozwój.  

Toxinsorb od ProBio Profesjonalne Żywienie to gwarancja skutecznej ochrony Twoich zwierząt przed mykotoksynami przy jednoczesnym zachowaniu ich wysokiej zdrowotności. Doskonale wiemy,  że lepsza jakość pasz i skuteczna detoksykacja przekłada się na zdrowie zwierząt, a to owocuje lepszymi efektami chowu.

Zapraszamy do kontaktu – przekonaj się sam jak Toxinsorb może podnieść status zdrowotny Twoich zwierząt i poprawić zyskowność Twojego chowu!  

https://probiowytwornia.pl/index.php/kontakt/

Informacje kontaktowe

Zapraszamy do współpracy

SKLEP

Zadzwoń do nas

+48 54 285 44 82

Odwiedź nas

Rolnicza 3
88-200 Radziejów

Napisz e-mail

sklep@probiowytwornia.pl

Godziny otwarcia

Pon.-Pt.: 7.30 – 15.30

WYTWÓRNIA

Zadzwoń do nas

+48 54 285 25 69

Odwiedź nas

Płowce II 84
88-200 Radziejów

Napisz e-mail

biuro@probiowytwornia.pl

Godziny otwarcia

Pon.-Pt.: 7.00 – 15.00