Probio Profesjonalne Żywienie

Węgierska kukurydza na polskim polu.

Kukurydza GS240

Kukurydza kukurydzy nierówna – wie o tym każda osoba, który zajmuje się uprawą tej rośliny. Chodzi tu nie tylko o wymagania glebowe czy odporność na chłody, ale przede wszystkim o ich końcowe przeznaczenie. Jedne będą nadawać się do przetworzenia na biogaz, inne jako docelowy składnik kiszonek, a jeszcze inne jako składnik pasz zwierzęcych. Kukurydza GS 240 to jeden z bardziej wszechstronnych typów zbóż przeznaczonych na ziarno i kiszonkę. Choć jest to ziarno rekomendowane do siewu w warunkach Polski północnej, to odmiana GS 240 cieszy się największą popularnością w nieco bardziej położonych na południe Węgrzech.

GS 240 to prawdziwy „twardziel” wśród wielu innych odmian tego zboża. Cechuje się on podwyższoną tolerancją na okresowe susze czy chłody, a wahania temperatur nie będą powodowały szoku termicznego. Doskonale pokazał to rok 2018, gdzie pomimo suszy kukurydza GS 240 świetnie zniosła brak nawodnienia. Roślina dobrze się czuje na glebach średnich i słabszych, gdzie – mimo słabych stanowisk – mamy gwarancję wysokiego plonu. Zalecana gęstość wysiewu GS 240 waha się w przedziale od 70 do 80 tysięcy nasion na hektar –70-75 tysięcy przy uprawie na ziarno, 75-80 tysięcy przy uprawie na kiszonki.

Ważną zaletą kukurydzy GS 240 jest FAO 240, a więc odmiana średnio wczesna, dostosowana do warunków naturalnych Polski. Pozwala to zminimalizować ryzyko ewentualnych nieurodzajów i strat spowodowanych kapryśną pogodą w sierpniu i wrześniu. Cechy charakterystyczne tej odmiany to dobry wigor, dynamiczny wzrost i szybki wschód. Dodatkowymi atutami jest niska wilgotność zbieranego produktu, znikoma zawartość mikotoksyn i wysoka jakość ziarna, co przekłada się na brak potrąceń przy sprzedaży plonów. GS 240 to fantastyczna inwestycja, która przy niskim wkładzie własnym w wysiew pozwala czerpać wysoki dochód z każdego hektara obsianego tym rodzajem kukurydzy.

GS 240 to jedna z odmian dostępnych do wysiewu w ofercie ProBio. Zachęcamy do kontaktu z naszymi przedstawicielami, którzy odpowiedzą na każde Twoje pytanie.

 

https://probiowytwornia.pl/index.php/kontakt/

Informacje kontaktowe

Zapraszamy do współpracy

SKLEP

Zadzwoń do nas

+48 54 285 44 82

Odwiedź nas

Rolnicza 3
88-200 Radziejów

Napisz e-mail

sklep@probiowytwornia.pl

Godziny otwarcia

Pon.-Pt.: 7.30 – 15.30

WYTWÓRNIA

Zadzwoń do nas

+48 54 285 25 69

Odwiedź nas

Płowce II 84
88-200 Radziejów

Napisz e-mail

biuro@probiowytwornia.pl

Godziny otwarcia

Pon.-Pt.: 7.00 – 15.00