Probio Profesjonalne żywienie

Produkty

Mieszanki paszowe dla królików

Królik Gold Extra

Mieszanka paszowa pełnoporcjowa granulowana dla królików w chowie przydomowym. Zawiera kokcydiostatyk. Przeznaczenie dla królików.

 • Składniki analityczne
  Białko ogólne – 16 %
  Popiół surowy – 8%
  Włókno surowe – 14%
  Tłuszcz surowy – 3%
  Lizyna – 0,72%
  Metionina – 0,32%
  Sód – 0,19%
  Fosfor ogólny – 0,6%
  Wapń – 0,9%
 • Witaminy i prowitaminy
  Witamina A – 11 000 j.m
  Witamina D3 – 1000 j.m
  Witamina E – 50 mg
 • Pierwiastki śladowe
  Miedź –16 mg
  Cynk – 100 mg
  Mangan – 63 mg
  Żelazo – 130 mg
  Jod – 0,7mg
  Selen – 0,1 mg
 • Skład surowcowy
  Otręby pszenne, susz z lucerny, jęczmień, wysłodki buraczane, kukurydza , poekstrakcyjna śruta sojowa genetycznie modyfikowana, węglan wapnia, chlorek sodu, olej sojowy.
 • Opakowanie – 25kg

Królik Gold Matka

Mieszanka paszowa pełnoporcjowa granulowana dla królików w chowie przydomowym. Przeznaczona dla matek karmiących i kotnych oraz dla młodych królików.
Zawiera kokcydiostatyk.
Stosowanie : królice karmiące
Żywienie: do woli królice kotne – 120/180g/szt/dzień

 • Składniki analityczne
  Białko ogólne – 17 %
  Popiół surowy – 9%
  Włókno surowe – 14%
  Tłuszcz surowy – 3,5%
  Lizyna – 0,86%
  Metionina – 0,5%
  Sód – 0,22%
  Fosfor ogólny – 0,7%
  Wapń – 1,2%
 • Witaminy i prowitaminy
  Witamina A – 11 000 j.m
  Witamina D3 – 2 000 j.m
  Witamina E – 110 mg
 • Pierwiastki śladowe
  Miedź –14 mg
  Cynk – 70 mg
  Mangan – 85 mg
  Żelazo – 100 mg
  Jod – 0,5mg
  Selen – 0,16 mg
 • Skład surowcowy
  Susz z lucerny, jęczmień, owies, śruta słonecznikowa, wysłodki buraczane, otręby pszenne, gluten pszenny paszowy, poekstrakcyjna śruta sojowa genetycznie modyfikowana, serwatka słodka, mąka pszenna, fosforan jednowapniowy, olej słonecznikowy, olej rzepakowy, węglan wapnia, chlorek sodu.
 • Opakowanie – 25kg

Pasze dla królików – mięso królicze

Hodowla królików jest popularna prawie na całym świecie. Ich żywienie jest bardziej ekonomiczne niż bydła czy też trzody chlewnej. Dodatkowo mięso królicze charakteryzuje się wysoką zawartością białka i niską zawartością tłuszczu. Jest bardzo delikatne i lekkostrawne. Zawiera takie witaminy jak: B1, B2, B6, B12, PP oraz A. Polecane jest alergikom, małym dzieciom, a także osobom z chorobami sercowo–naczyniowymi. Od sposobu karmienia zależny jest smak i jakość mięsa, dlatego tak istotne jest, jaką jedzą pasze dla królików. Żywią się one głównie zieleniną z dodatkiem marchwi, buraków i zbóż, paszą roślinną, sianem, słomą oraz kiszonkami. Czasami do karmy dodawane są preparaty witaminowo–mineralne.

Pasza dla królików – treściwa

Pierwszym rodzajem paszy jest treściwa, która podawana jest w formie sypkiej lub zgranulowanej. Zaliczamy do niej zboża, takie jak: owies, jęczmień, pszenica, kukurydza w postaci ziaren lub śruty, a także koncentraty paszowe, makuchy oraz śruty poekstrakcyjne. Pasza dla królików mączysta czasami mieszana jest z ziemniakami parowanymi. Bardzo cennym produktem są również otręby pszenne i owsiane. Nie powinno się podawać żyta, które ma duże stężenie substancji antyodżywczych.

Pasza dla królików – objętościowa

Drugim rodzajem są pasze objętościowe, które dzielimy na mokre i suche. Należą do nich siano i słoma, i są podawane głównie zimą. Siano zawiera dużo błonnika, który może powodować obniżenie wchłaniania innych substancji, dlatego nie należy dawać go zbyt wiele. Do mokrych zaliczamy owoce, warzywa, koniczynę, kukurydzę i zioła. Przy roślinach korzeniowych należy pamiętać o ich oczyszczaniu. Dodatkowo królikom można podawać różnego rodzaju gałązki w celu ścierania wciąż rosnących zębów oraz prawidłowego trawienia.

Wartościowa pasza dla królika

Bardzo wygodnym i nowoczesnym sposobem karmienia królika jest pasza w formie granulatu pełnoporcjowego. Jest ona zbilansowana pod kątem białka, energii, witamin i składników mineralnych. Jest to bardzo wartościowa pasza dla królika, pod warunkiem, że jest produkowana ze składników o najwyższej jakości. W granulacie zawarte są zboża, susz, śruty poekstrakcyjne oraz dodatki mineralno–witaminowe. Zalecana wielkość granulek to 10 mm długości i 3–4 mm średnicy. Powinny być dostatecznie twarde, aby wspomagać ścieranie zębów. Pasze rzepakowe są jednym z tańszych i mają korzystny wpływ na przyrost zwierząt oraz jakość ich mięsa. Jedną z bardziej opłacalnych jest pasza dla królika 25 kg, która wystarczy na długo. Jednym z wyróżniających ją składników jest lucerna, która wspomaga trawienie oraz chroni układ trawienny przed działaniem szkodliwych drobnoustrojów. Jest naturalnym źródłem minerałów takich jak wapń, magnez i fosfor.

 

Informacje kontaktowe

Zapraszamy do współpracy

SKLEP

Zadzwoń do nas

+48 54 285 44 82

Odwiedź nas

Rolnicza 3
88-200 Radziejów

Napisz e-mail

sklep@probiowytwornia.pl

Godziny otwarcia

Pon.-Pt.: 7.30 – 15.30

WYTWÓRNIA

Zadzwoń do nas

+48 54 285 25 69

Odwiedź nas

Płowce II 84
88-200 Radziejów

Napisz e-mail

biuro@probiowytwornia.pl

Godziny otwarcia

Pon.-Pt.: 7.00 – 15.00