Probio Profesjonalne Żywienie

Niech Huxxtor króluje na Twoim polu!

Kukurydza RGT Huxxtor

Każda osoba obsiewająca swoje pole ziarnem kukurydzy robi to z myślą o wysokim potencjale plonowania. Pożądanym rezultatem jest, by efekt końcowy był możliwie treściwy, bogaty w masę suchą w plonie ogólnym. Taką gwarancję dają francuskie nasiona gatunku RGT Huxxtor przeznaczone pod kiszonkę. Choć jest to wciąż świeża i młoda pozycja na naszym rynku, to w ciągu kilku lat zdołała zyskać wielu zwolenników hodowli właśnie tej odmiany. Zgodnie z badaniami Centralnego Ośrodku Badania Odmian Roślin Uprawnych przeprowadzonymi w 2019 roku, RGT Huxxtor cechował się zawartością suchej masy w plonie ogólnym na wysokim poziomie aż 104%. To jeden z najlepszych wyników w kategorii kukurydzy hodowanej na kiszonkę.

RGT Huxxtor to odmiana cechująca się wysoką odpornością na choroby, co gwarantuje zdrowy i obfity plon. Zgodnie z testem zdrowotności, Huxxtor uzyskał maksymalną ilość punktów pod kątem fuzariozy kolb, fuzariozy łodyg i chorób liści. Taki wynik w połączeniu z wysokim potencjałem plonowania zapewnia powodzenie uprawy i atrakcyjną cenę sprzedaży. Co więcej, kukurydzę tego gatunku możemy z powodzeniem hodować zarówno na glebach słabych, jak i na żyznych ziemiach. Zalecana gęstość wysiewu tą odmianą kukurydzy waha się w przedziale od 85 do 95 tysiąca nasion na hektar. Należy jednak pamiętać o zachowaniu zasady: im trudniejsze i gorszej jakości gleby, tym mniejsza gęstość wysiewu.

Mimo potencjalnie niewdzięcznych, trudnych warunków, Huxxtor zachowuje swój doskonały wigor początkowy oraz stosunkowo szybko wzrasta. Świadomie używamy sformułowania „stosunkowo szybko”, ponieważ jest ona znacznie dynamiczniejsza niż wśród innych kukurydz o FAO 270. Kwalifikuje się ona do odmian średnio późnych, która – mimo obfitych kolb i wysokiej łodygi ­– odporna jest na letnie zmiany pogodowe, w tym porywiste wiatry. Zrównoważone wartości odżywcze i wysoka zawartość suchej masy sprawiają, że osoby uprawiające odmianę Huxxtor będą czerpały wysokie zyski z uprawy tego rodzaju kukurydzy.

Zainteresowała Cię ta odmiana kukurydzy? Masz pytania w związku z wysiewem lub dalszą pielęgnacją gatunku RGT Huxxtor? A może chcesz zamówić nasiona, by już wkrótce rozpocząć ich uprawę? Skontaktuj się z nami – chętnie doradzimy i odpowiemy na wszelkie pytania!

https://probiowytwornia.pl/index.php/kontakt/

Informacje kontaktowe

Zapraszamy do współpracy

SKLEP

Zadzwoń do nas

+48 54 285 44 82

Odwiedź nas

Rolnicza 3
88-200 Radziejów

Napisz e-mail

sklep@probiowytwornia.pl

Godziny otwarcia

Pon.-Pt.: 7.30 – 15.30

WYTWÓRNIA

Zadzwoń do nas

+48 54 285 25 69

Odwiedź nas

Płowce II 84
88-200 Radziejów

Napisz e-mail

biuro@probiowytwornia.pl

Godziny otwarcia

Pon.-Pt.: 7.00 – 15.00